Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko

* Pierwszą kaplicę ku czci bł. abp. Józefa Bilczewskiego na Ukrainie poświęcił w Jaremczu w obwodzie iwanofrankowskim metropolita lwowski kard. Marian Jaworski.

* Po raz pierwszy od przejęcia przez komunistów władzy w Chinach ulicami miasta przeszła procesja eucharystyczna. W miejscowości Yongan, położonej w diecezji Zhouzhi, wierni, niosąc Najświętszy Sakrament, nawiedzili pięć parafii.

* Tłum liczący około trzech tysięcy ludzi zajął 21 marca budynki administracji państwowej w mieście Osz na południu Kirgistanu. Protestujący domagają się unieważnienia wyników lutowych wyborów parlamentarnych, oskarżając władze o ich sfałszowanie. Żądają też dymisji prezydenta Askara Akajewa, rządzącego Kirgistanem od 1990 roku.

* Silna bomba eksplodowała w tłumie ludzi w mieście Fatahpur w Pakistanie. Jest co najmniej 25 zabitych. Ładunek eksplodował przed miejscową muzułmańską świątynią, w momencie, gdy po religijnej ceremonii rozdawano wśród wiernych żywność. Miejscowe władze twierdzą, że był to zamach terrorystyczny, ale nie wiedzą, kto go dokonał. Bułgaria zamierza do końca roku wycofać z Iraku wszystkich swych żołnierzy i w lipcu na miejsce obecnego 450-osobowego batalionu wyśle zmianę o stu żołnierzy mniejszą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama