Nowy numer 47/2020 Archiwum

Śmiechowisko

Życie parafialne niesie wiele zabawnych sytuacji. Nie pozwól im się marnować. Jeśli nas rozbawią, wydrukujemy je wraz z Twoim nazwiskiem.

* Katecheta prosi Jasia, aby wymienił 10 przykazań Bożych.– W jakiej kolejności? – pyta Jaś. – W dowolnej – mówi, lekko zaskoczony, katecheta. – 3, 9, 1, 6, 7, 5, 8, 2, 10, 4 – odpowiada Jaś.

* Pewna bardzo wierząca kobieta leciała samolotem. A że bardzo się bała, całą drogę czytała Biblię. Siedzący obok ateista żartował sobie z niej. – Chyba nie wierzy Pani w to, co piszą w tej książce? – zapytał. – Ależ wierzę, przecież to Biblia! – protestowała kobieta. – A co Pani powie o tym człowieku połkniętym przez wieloryba? Chyba pani nie wierzy, że przeżył coś takiego? – rzucił nagle ateista. – O Jonaszu? Cóż, zapytam go w niebie – odpowiedziała kobieta. – A jeśli go nie będzie w niebie? – Wtedy Pan go zapyta.

* Niektórzy twierdzą, że Trzej Królowie, którzy przyszli do Betlejem, byli pierwszymi komunistami. Dlaczego? Bo przyszli ze Wschodu, gwiazda ich prowadziła i pchali się do żłobu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama