Nowy numer 48/2020 Archiwum

Facebook się pnie

Internet. Zdaniem Shares- Post – spółki działającej na rynku obrotu akcjami spółek niepublicznych (czyli takich, których nie da się kupić na giełdzie), portal społecznościowy Facebook pod względem wartości rynkowej właśnie wyprzedził Amazon.com.

Facebook to portal społecznościowy, coś w rodzaju wirtualnego placu, na którym znajomi spotykają się i przekazują sobie informacje. Znajomi przedstawiają znajomych, poznają nowych ludzi i… plotkują. Tych plotkujących na całym świecie jest już około pół miliarda. Z kolei Amazon.com to sieć internetowych księgarni.

Zdaniem specjalistów z Shares-Post, wartość rynkowa Facebooka wynosi dzisiaj około 83 mld dolarów i w ciągu ostatniego miesiąca wzrosła aż o… 40 proc. Wartość Amazon.com wynosi o 6 mld dolarów mniej.

Niekwestionowanym liderem na rynku firm internetowych wciąż jest amerykański Google, którego wartość ocenia się na prawie 200 mld dolarów.

Jeżeli wzrost wartości Facebooka będzie tak gwałtowny jak ten z ostatnich miesięcy, na pozycji lidera mogą wkrótce nastąpić zmiany. Pod koniec 2010 roku Facebook przeskoczył serwis Ebay, specjalizujący się w aukcjach internetowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama