Nowy numer 09/2024 Archiwum

Dodaj dzieciom skrzydeł

Akcja charytatywna. Pieniądze, które wyszły już z obiegu, mogą jeszcze zdziałać wiele dobrego. Darując je Caritas, wspomożesz najuboższe dzieci w Polsce.

Narodowy Bank Polski szacuje, że w szufladach Polaków pozostało około 8,3 mld sztuk monet i banknotów sprzed denominacji, o łącznej wartości 175 mln nowych złotych. Od 14 lat nie można nimi płacić. Jeszcze tylko do końca tego roku można zamienić pieniądze sprzed denominacji na nowe złote.

Możemy jednak też starymi pieniędzmi wspomóc szczytny cel. Caritas Polska wspólnie z NBP prowadzi zbiórkę pieniędzy sprzed 1995 r. Do końca roku można je przekazać diecezjalnym Caritas, których adresy znajdziemy na stronach: www.skrzydla.pl, www.caritas.pl.

W ostatnim dniu roku cała kwota zostanie przekazana NBP. – Liczy się każda ofiarowana moneta czy banknot, bo z takich datków rodzą się wielkie sumy na pomoc potrzebującym – podkreśla Marcin Kaszuba, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP.

Uzbierane w ten sposób pieniądze wesprą program „Skrzydła”, prowadzony od pięciu lat przez Caritas Polską. To pomoc uczniom, których rodziców nie stać na opłacenie obiadu w szkole, zakup ubrań, sfinansowanie szkolnej wycieczki czy wakacyjnego wyjazdu.

– To program skierowany do dzieci, które chcą się uczyć, ale których bieda powoduje, że czują się gorsze od swoich rówieśników i nie wierzą we własne umiejętności – mówi Katarzyna Sekuła z Caritas Polskiej.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy