Nowy numer 3/2021 Archiwum

Parafia na ekranie LED

Gorzów Wlkp. Godziny niedzielnych Mszy św., adres strony internetowej i informacje o funkcjonowaniu kancelarii parafialnej – te informacje znalazły się na świetlnej reklamie LED przy jednym z gorzowskich rond. Na taki niekonwencjonalny sposób promocji wpadła parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego.

– Formę nieodpłatnej emisji zaproponował nam jeden z mieszkańców miasta. Stwierdziłem, że jeśli istnieją nowe środki wyrazu, to warto z nich skorzystać – wyjaśnia proboszcz ks. Ryszard Przewłocki. – Reklama to sposób dotarcia do parafian z konkretną informacją i propozycją – dodaje.

Być może dzięki temu więcej osób odwiedzi kościół przy ul. Czereśniowej. Ostatnie liczenie wiernych w gorzowskiej parafii pokazało, że liczba osób uczęszczających regularnie na Mszę św. nie spadła, a wręcz nieznacznie się podniosła. Natomiast znacznie więcej osób przystępuje do Komunii św.

Pomysł pochwala wielu parafian. – Trzeba korzystać z różnych sposobów, aby informować o tym, co dzieje się w parafii – zauważa Mirosław Lasoń. Reklama na ulicach, zdaniem gorzowianki Iwony Baran, to także forma ewangelizacji.

– Może nie przyciągnie tłumów do kościoła, ale nawet dla kilku osób warto – przekonuje. – Takie reklamy rzucają się w oczy. Może więc warto pójść jeszcze dalej i na ekranie wyświetlać cytaty z Pisma Świętego – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama