Nowy numer 33/2018 Archiwum

Powstanie dokument o syndromie postaborcyjnym

Watykan. Nowy prezes Papieskiej Akademii „Pro Vita” ks. prał. Ignacio Carrasco de Paula zapowiedział, że jego dykasteria pracuje nad dokumentem na temat tzw. syndromu postaborcyjnego.

Dokument, który ukaże się w przyszłym roku, ma koncentrować się na groźnym zjawisku tzw. nawyku aborcji. W wywiadzie dla „L’Osservatore Romano” ks. de Paula zwrócił uwagę, że zabijanie dziecka w łonie matki stało w wielu miejscach na świecie czymś w rodzaju „wypicia kawy”, zanika wrażliwość moralna, że dzieje się tutaj coś bardzo złego.

Hiszpański duchowny przypomniał, że „aborcja oznacza nie tylko zabicie niewinnej istoty, ale głęboko odbija się na świadomości kobiety, która się do niej ucieka”. Do zjawiska przyzwyczajenia do aborcji prowadzi między innymi komercjalizacja pigułki aborcyjnej Ru486. Na niepożądaną ciążę patrzy się jak na „coś w rodzaju przykrego przeziębienia, którego można się pozbyć, zażywając pastylkę”, mówił ks. de Paula.

Ksiądz prał. Ignacio Carrasco de Paula jest doktorem zarówno filozofii, jak i nauk medycznych. Był wykładowcą bioetyki na Uniwersytecie Katolickim Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzymie (Klinika Gemelli) i dyrektorem Instytutu Bioetyki tej uczelni, a przez 10 lat rektorem Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie. Należy do duchowieństwa prałatury personalnej Opus Dei.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama