Nowy numer 28/2018 Archiwum

Profanują Święte Miasto

Jerozolima. Łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal skrytykował władze miasta za zezwolenie na organizację parady homoseksualistów.

„Gay Pride” z udziałem gejów i lesbijek z całego świata po raz ósmy przeszła ulicami Świętego Miasta. Patriarcha podkreślił, że organizatorom parady nie chodzi tylko o prawa homoseksualistów, ale także o prowokację względem małżeństwa i rodziny, „które Bóg ustanowił i błogosławi darem dzieci”.

Abp Twal skrytykował władze Jerozolimy, które zezwoliły na taką manifestację, a jednocześnie odmawiają prawa dostępu do miejsc świętych milionom Arabów, także z terytoriów palestyńskich.

„Ze względu na naszą odpowiedzialność za ochronę świętości tego miasta, starając się współdziałać ze wszystkimi ludźmi dobrej woli – muzułmanami, żydami czy druzami – głęboko ubolewamy z powodu takich parad.

Godzą one w nasze święte miasta i sprzeciwiają się nauczaniu świętych ksiąg o małżeństwie” – napisał abp Twal. Organizację parady w Jerozolimie potępiły także środowiska ortodoksyjnych żydów oraz muzułmanów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama