Nowy numer 25/2018 Archiwum

Telewizja za mało progejowska

USA. Szefowa jednego z najstarszych i największych koncernów telewizyjnych CBS Nina Tassler przeprosiła za to, że jej firma kiepsko wypadała w rankingu nadawców przyjaznych homoseksualistom.

„Liga przeciwko zniesławieniu gejów i lesbijek” wyliczyła, że tylko 7 procent najlepszego czasu antenowego zajmują programy, które można uznać za „LGBT-inclusive”, czyli „biorące pod uwagę osoby homoseksualne, biseksualistów i transseksualistów”. Inne stacje wypadły o wiele lepiej.

Organizacja zarzuciła CBS, że w serialach kryminalnych homoseksualiści są tylko ofiarami lub patologicznymi mordercami. „Jesteśmy bardzo smutni z powodu naszej słabej pozycji w tym rankingu” – powiedziała Tassler. „Postaramy się bardziej. CBS pragnie zapewnić, że to się już nie powtórzy w przyszłości”.

Tassler zapowiedziała, że w programie „The Good Wife” (Dobra żona) pojawi się bohater homoseksualista. Prezydent „Ligi przeciwko zniesławieniu” Jarret Barrios stwierdził: „podnosi na duchu to, że CBS zgadza się z naszymi obserwacjami o braku w programach reprezentacji homoseksualistów i jesteśmy pełni nadziei, że nowi bohaterowie pomogą budować świadomość i zrozumienie naszej wspólnoty między widzami”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama