Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nasi górą

Barcelona. Sukcesem zakończył się występ polskich lekkoatletów na mistrzostwach Europy w Barcelonie. Nasi sportowcy zdobyli 9 medali. W tabeli medalowej nasi lekkoatleci znaleźli się na 8. miejscu.

Emocji dostarczył nam przede wszystkim bieg na 800 m, zakończony wspaniałym finiszem dwóch Polaków, którzy zdobyli złoto i brąz, a także zmagania kulomiotów, w których naszemu zawodnikowi zabrakło do zwycięzcy zaledwie 1 centymetra. Miłą niespodzianką był brąz dla sztafety sprinterek (4 x100 metrów).

Sukces lekkoatletów cieszy zwłaszcza w kontekście ostatnich występów polskich drużyn piłkarskich, które męczyły się, a nawet przegrywały z klubami z egzotycznego Azerbejdżanu. Daje on także nadzieje na udane występy w kolejnych wielkich imprezach, zwłaszcza igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Warto podkreślić, że polska ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze, mimo że nie korzystała z naturalizowanych zawodników, wychowanych w innych krajach (jak Turcja, dla której medale zdobywały sportsmenki, pochodzące z Etiopii).

Przyjemnie było też patrzeć na polskich sportowców, którzy odnoszą sukcesy międzynarodowe, żywiołowo się nimi ciesząc, ale nie widać u nich gwiazdorskich manier. Lekka atletyka to kolejny (po siatkówce) przykład sportu, który daje naszym kibicom wiele radości, a nie jest naznaczony piętnem stadionowego chuligaństwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama