GN 2/2021 Archiwum

Nie dla adopcji dzieci przez gejów

Inicjatywa obywatelska. Stanowczy sprzeciw wobec prób przyznania gejom prawa do adopcji dzieci wyrazili w liście otwartym przedstawiciele nauki i kultury, m.in. prof. Andrzej Zoll, aktor Mirosław Baka czy muzycy: Przemysław Gintrowski i Paweł Kukiz.

Autorzy listu „Cała Polska chroni dzieci” podkreślają, że dobro dziecka wymaga, aby wychowywało się w rodzinie naturalnej czy adopcyjnej, ale tworzonej przez mamę i tatę. Stąd „przyznanie parom homoseksualnym przywileju wychowywania dzieci uzasadnionego wyłącznie chęcią jego posiadania odbywa się zawsze kosztem prawa dzieci do wychowania w rodzinie i uprzedmiotawia je” – podkreślają.

W tym kontekście przestrzegają przed mającą się odbyć w lipcu w Warszawie Europejską Paradą Gejów i Lesbijek EUROPRIDE, której jednym z celów jest doprowadzenie do adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Apelują o niewspieranie finansowo organizacji i osób, których działania zmierzają do promowania takich postulatów jak adopcja dzieci przez gejów. Zwracają się też do władz oraz posłów i senatorów o dołożenie starań, aby taki „eksperyment społeczny nie miał w Polsce miejsca”. List jest inicjatywą Fundacji Mamy i Taty.

W ciągu dwóch dni od ogłoszenia podpisało się pod nim ponad tysiąc osób. Podpis można złożyć na stronie:
www.mamaitata.org.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama