Nowy numer 04/2020 Archiwum

Czytelnicy „Gościa” budują kościół

Lwów. Parafia św. Michała Archanioła jest największą w archidiecezji lwowskiej wspólnotą katolicką, która nie ma własnego kościoła. Znajduje się na największym osiedlu mieszkaniowym Lwowa, ponad 200-tysięcznym Sichowie.

Eucharystia jest obecnie sprawowana w starej, XIX-wiecznej leśniczówce Potockich. Do tej pory parafianom udało się położyć fundamenty. W tym roku planują postawienie ścian i nakrycie kościoła dachem. Redakcja „Gościa” zdecydowała się systematycznie pomagać w budowie kościoła.

Jak mówi proboszcz parafii ks. Jacek Kocur, wspólnota składa się w większości z młodych ludzi. Parafian wciąż przybywa. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, odbędzie się chrzest dorosłych osób w Wigilię Paschalną. Przy parafii działa ochronka dla przedszkolnych dzieci prowadzona przez siostry służebniczki.

Zwracamy się z serdeczną prośbą do osób, którym droga jest sprawa odbudowy Kościoła rzymskokatolickiego na Wschodzie po latach prześladowań, o wsparcie tego dzieła poprzez modlitwę oraz dar materialny.
Redakcja

Numer polskiego konta na budowę kościoła we Lwowie-Sichowie:
Rzymskokatolicka Parafia WNMP
44-300 Wodzisław Śl., ul. Kościelna 1,
21-1020-2472-0000-6402-0125-2675,
Dopisek: Budowa kościoła
św. Michała we Lwowie

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama