Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Papież Benedykt XVI

Epizod Przemienienia, w Ewangelii św. Łukasza następuje zaraz po wezwaniu Nauczyciela: „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje” (Łk 9, 23).

To wydarzenie jest zachętą do pójścia za Jezusem. Jezus jest sam przed swoim Ojcem, gdy modli się, ale jednocześnie „sam Jezus” jest wszystkim, co otrzymali uczniowie i Kościół we wszystkich czasach. On jest jedynym głosem, którego należy słuchać, jedynym, za którym trzeba iść.

On podążając do Jerozolimy odda życie i któregoś dnia „przekształci nasze ciało poniżone na podobne do swego chwalebnego ciała” (Fl 3, 21). „Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy” (Łk 9, 33): to ekstatyczne słowa Piotra, które przypominają często nasze pragnienie w obliczu pociechy ze strony Pana.

Jednakże Przemienienie przypomina nam, że radości rozsiane przez Boga w życiu nie są punktem dojścia, lecz są światłem, jakim obdarza nas On podczas ziemskiej pielgrzymki, ażeby „sam Jezus” był naszym Prawem, a Jego słowo było kryterium, którym kierujemy się w naszym życiu.

„Anioł Pański” 28.02.2009 r.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama