Nowy numer 33/2018 Archiwum

Powołani do ryzyka

Warszawa. Zwycięzcą drugiej edycji konkursu ekonomicznego „Magister PAFERE” został Ludwik Papaj.

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego został nagrodzony za pracę „Koncepcja człowieka w pracach Ludwiga von Misesa”. Najlepsza praca konkursowa została opublikowana w formie książkowej, a laureat otrzymał 3 tys. złotych oraz upominki, m.in. od „Gościa Niedzielnego”, który patronuje konkursowi.

Jury pod przewodnictwem prof. Witolda Kwaśnickiego z Uniwersytetu Wrocławskiego oceniło kilkadziesiąt prac ubiegłorocznych absolwentów uczelni wyższych z całej Polski. O tytuł Magistra PAFERE ubiegali się nie tylko młodzi ekonomiści, ale politologowie i filozofowie.

Stąd wśród wyróżnionych znalazły się prace poświęcone zaletom podatku liniowego, kontrowersjom wokół przyjęcia przez Polskę euro, niemieckiemu ordoliberalizmowi czy polityce marketingowej Gazpromu, ale i chrześcijańskiej myśli społecznej.

Uroczyste wręczenie nagród połączono z konferencją „Przedsiębiorca: zawód czy powołanie”, która odbyła się 27 lutego w Warszawie. Młodzi teoretycy wysłuchali opowieści przedsiębiorców, którzy zbudowali swoje firmy od zera, osiągając sukces gospodarczy w zgodzie z wyśrubowanymi normami etycznymi.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama