Nowy numer 39/2023 Archiwum

Zakony, nie lękajcie się!

Częstochowa. O życiu zakonnym jako nadziei dla Europy rozmawiali reprezentanci męskich i żeńskich zgromadzeń zakonnych z 25 krajów Europy.

Od 8 do 14 lutego w Częstochowie odbywało się Zgromadzenie Generalne Unii Konferencji Europejskich Przełożonych Wyższych. Delegaci, reprezentujący około 400 tys. zakonnic i zakonników, na zakończenie obrad wystosowali przesłanie, w którym napisali m.in.: „Zakony w Europie, nie lękajcie się! (…) Żyjemy w czasach, w których człowiek często próbuje znaleźć szczęście poza Bogiem, a dochodzi do pustki i bezsensu.

Także my możemy być poddani pokusie utraty życiowej pasji, związanej z nadzieją. (...) Życie zakonne – dar Boga dla Kościoła i dla świata – zawsze w historii otwierało drogi nadziei, oddając serca i dłonie osób konsekrowanych na służbę Bogu i bliźniemu. Takie jest nasze zadanie dzisiaj.

Niech nasze domy będą otwarte na wszystkich, niech będą przestrzenią modlitwy, miejscami gorliwej pracy i braterskiego przeżywania wspólnoty – odbiciem światłości bijącej ze źródła nadziei, jakim jest Jezus Chrystus, który umarł i zmartwychwstał dla nas wszystkich”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast