Nowy numer 22/2023 Archiwum

Potrzebne Szlachetne Paczki

Pomoc charytatywna. Darczyńców, którzy zrobią bożonarodzeniowe paczki dla potrzebujących rodzin, poszukuje Stowarzyszenie Wiosna.

To akcja Szlachetna Paczka. W internetowej bazie jest 7 tysięcy potrzebujących rodzin, natomiast darczyńców jest w tym roku na razie znacznie mniej. Rodziny, które zgłoszono do bazy, zostały sprawdzone przez wolontariuszy Stowarzyszenia Wiosna. Każda z tych rodzin ma swój profil na internetowej stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Jest tam napisane, jakie rodzina ma potrzeby, które potrzeby są najważniejsze, a nawet jakie marzenia mają tam dzieci. Darczyńca sam wybiera rodzinę, dla której przygotuje paczkę. Między 10 a 12 grudnia trzeba tę paczkę dostarczyć do jednego z magazynów rozmieszczonych po całej Polsce. – Zachęcamy do przygotowywania tych paczek razem, większą liczbą osób.

Ja w zeszłym roku przygotowałam paczkę ze współpracownikami z mojej pracy – mówi Agnieszka Kminkowska ze Stowarzyszenia Wiosna. – Niektórzy składają się jakąś większą grupą w ramach rodziny. Czasem paczkę przygotowuje cała klasa w szkole, studenci w akademikach pokojami, a nawet sąsiedzi z jednej klatki schodowej. To jest też jakieś przygotowanie siebie do świąt, kiedy razem robimy coś nie dla siebie – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast