Nowy numer 21/2023 Archiwum

Polacy nie chcą hazardu

Polska. Aż 80 procent z nas ocenia hazard negatywnie, w tym 60 procent uważa się za zdecydowanych przeciwników tego zjawiska – wynika z listopadowego badania CBOS.

Jedynie co piąty badany, w mniejszym lub większym stopniu, ma do hazardu stosunek pozytywny, a tylko 3 procent przyznaje wprost, że go lubi. Częściej pozytywnie odnoszą się do tej rozrywki mężczyźni – 24 procent, rzadziej kobiety – tylko 11 procent.

Badania pokazują, że mamy jednoznacznie negatywny stosunek do tzw. jednorękich bandytów, czyli automatów o małych wygranych. Tylko 13 procent uważa, że powinny pozostać w miejscach publicznych, ale wyłącznie należących do państwa i połączonych w sieć, czyli tzw. wideoloterię.

Aż 23 procent jest za tym, aby je całkowicie zlikwidować, zaś 43 procent opowiada się za umieszczeniem ich w licencjonowanych przez państwo kasynach.

Co dziesiąty respondent nie chciałby żadnej zmiany obowiązujących obecnie przepisów, czyli jest za pozostawieniem swobody ustawiania tego typu automatów w miejscach publicznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast