Nowy numer 48/2020 Archiwum

Złoto dla siatkarzy

Sport. Złoty medal mistrzostw Europy zdobyli polscy siatkarze. W finałowym meczu turnieju rozgrywanego w Turcji pokonali Francuzów 3:1.

Piotr Gruszka został wybrany na najbardziej wartościowego zawodnika turnieju, najlepszym rozgrywającym mistrzostw został Paweł Zagumny. Złoto w Turcji to nie tylko sukces drużyny i trenera Daniela Castellaniego, ale także Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz sponsora polskiej siatkówki, którym od wielu lat jest Plus GSM. Tylko przez chwilę kontynuacja tej współpracy stała pod znakiem zapytania, gdy prokuratura zakwestionowała uczciwość prezesa PZPS Janusza Biesiady.

Został on później uniewinniony przez sąd, ale wcześniej zrezygnował z kierowania związkiem, gdy sponsor oświadczył, że nie widzi możliwości współpracy z nim. Lata konsekwentnego sponsoringu obu polskich reprezentacji zaowocowały mistrzostwem Europy kobiet, wicemistrzostwem świata mężczyzn i ostatnio mistrzostwem Europy mężczyzn.

Jednak najlepsza w nadwiślańskiej siatkówce jest publiczność, która potrafi bawić się na meczach polskiej reprezentacji nawet wtedy, gdy naszym jakoś nie idzie. Trzeba też podkreślić najwyższą kulturę polskich fanów siatkówki. W tym kontekście warto dodać, że katowicki Spodek, w którym tak świetnie bawią się kibice siatkówki, został niegdyś zdemolowany podczas halowego turnieju piłki nożnej.

Jeśli przypomnimy sobie styl gry drużyny Beenhakkera i jego poprzedników, postawę polskich klubów w europejskich pucharach, mętne interesy w futbolowej lidze i zawirowania w piłkarskim związku, to widać, jaka przepaść dzieli polski futbol i siatkówkę pod każdym chyba względem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama