Nowy numer 22/2023 Archiwum

Chcą promować aborcję

Słowacja. Znany z promowania aborcji Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych chce otworzyć w Bratysławie swoje biuro dla krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Środkowej.

Ostry sprzeciw wobec tych planów wyrażają słowaccy biskupi. Apel o wsparcie ich w tym sprzeciwie wystosował na ręce arcybiskupa Józefa Michalika przewodniczący Episkopatu Słowacji biskup Franciszek Tondra.

„Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych należy rozumieć jako instytucję antychrześcijańską i antykatolicką z punktu widzenia wartości życia ludzkiego, rodziny i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Innymi słowy: jest on śmiertelnym niebezpieczeństwem, jest »wylęgarnią zła«, »wylęgarnią kultury śmierci«, która propaguje aborcję, sterylizację, antykoncepcję itp.; działa przeciwko rodzinie i przeciwko odpowiedzialnej formacji młodzieży. Z całą pewnością nie potrzebujemy jej w Słowacji i nie chcemy, by miała swoją siedzibę w Bratysławie” – napisał bp Tondra.

Fundusz Ludnościowy ONZ wspiera też przymusowe sterylizacje i przymusowe aborcje w Chinach. Lekarze zabijają tam nawet dzieci w dziewiątym miesiącu życia płodowego, używając siły wobec ich matek. Z tego powodu administracja poprzedniego prezydenta USA Georga W. Busha cofnęła Funduszowi finansowanie. Przywrócił je jednak niedawno prezydent Barack Obama.

Dwie trzecie swojego budżetu Fundusz przeznacza na promocję „prawa rozrodczego” i „służby zdrowia reprodukcyjnego”. Za tymi określeniami kryje się m.in. aborcja. Fundusz szczególnie promuje aborcję wśród nastolatek. Wywiera też presję na rządy krajów, żeby przeznaczały na aborcje więcej pieniędzy. Fundusz Ludnościowy ONZ wsławił się także na przykład zeszłoroczną akcją wysyłania ofiarom cyklonu w Birmie ponad 200 tysięcy... prezerwatyw.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast