Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Płać abonament

Warszawa. Z takim apelem zwróciła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji do użytkowników odbiorników radiowych i telewizyjnych. Rada wyjaśnia, że opłaty abonamentowe nadal obowiązują.

Zwraca uwagę, że nawet po ewentualnym wejściu w życie nowej ustawy medialnej, abonament należy opłacać do końca 2009 roku. Oznacza to, że od opóźnienia naliczane będą ustawowe odsetki, a zaległości będą podlegały windykacji przez 5 lat. Według KRRiT ponad 3 miliony gospodarstw domowych zalega z opłatą abonamentu.

Drastyczny spadek wpływów z abonamentu związany jest z obietnicami PO dotyczącymi jego zniesienia. Polskie Radio od stycznia do maja br. otrzymało z abonamentu mniej o 8,97 mln zł, a szacuje się, że do końca 2009 r. rzeczywiste wpływy będą niższe od prognozy KRRiT o ok. 25 mln zł.

Telewizja Polska SA miała otrzymać w tym roku 314 mln zł na finansowanie wszystkich programów telewizji publicznej, czyli o ponad 25 proc. mniej niż w ubiegłym i o 39 proc. mniej niż w 2007 roku.

Przegłosowana w Sejmie nowa ustawa medialna nie dawała gwarancji stabilnego finansowania, co było jednym z powodów prezydenckiego weta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama