Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dobre Duchy w Lublinie

Lublin. Konkursy sprawnościowe, chodzenie na szczudłach, żonglerka i mnóstwo dobrej zabawy - a wszystko po to, żeby dzieci, które nie wyjeżdżają z Lublina na wakacje, nie nudziły się wieczorami.

Od początku lipca trwa akcja „Letnie Wieczory z Dobrymi Duchami” prowadzona – także w dzielnicach uchodzących za niebezpieczne – przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Typowy wieczór z Dobrymi Duchami składa się m.in z konkursów, rozgrywek piłkarskich, gry w bierki i kręgle. Jest także sprzęt cyrkowy i szczudła, które cieszą się wśród dzieci szczególnym powodzeniem.

Pięcioosobowa ekipa spotyka się o 17.30, pakuje do samochodu szczudła, sprzęt cyrkowy i wyrusza do kolejnego miejsca. Młodzież zaangażowana w akcję rozwiesza wcześniej plakaty lub po prostu zwołuje dzieci, będące w pobliżu.

Pomysł jest tym cenniejszy, że większość dzieci nie wyjeżdża z Lublina na wakacje. „Letnie Wieczory z Dobrymi Duchami” organizowane są w dzielnicach, w których w ciągu roku szkolnego Centrum Duszpasterstwa Młodzieży prowadzi działania streetworkerskie albo świetlice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama