Nowy numer 43/2020 Archiwum

Amnesty International contra życie

Raport. Aktualny kurs Amnesty International jest wymierzony w świętość życia ludzkiego i rodzinę budowaną na małżeństwie kobiety i mężczyzny – stwierdza portal LifeSiteNews.

Zamieszczono na nim komentarz do raportu Amnesty za rok 2008. Tezy raportu potwierdzają opinię wyrażoną przez Watykan oraz wielu biskupów, że od 2007 r. przynależności do tej organizacji nie można pogodzić z wiarą katolicką.

Jednym z krajów krytykowanych przez Amnesty International jest Polska. Zdaniem tej organizacji, ograniczenia w dostępie do aborcji czy „dyskryminacja wobec osób innej orientacji seksualnej” świadczą o tym, że w naszej ojczyźnie dochodzi do łamania praw człowieka. W tym kontekście przywołano sprawę Alicji Tysiąc czy aborcji u czternastolatki z Lublina.

Podjętą przez Amnesty International w sierpniu 2007 r. decyzję o poparciu tzw. prawa do aborcji skrytykował przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” kard. Renato Martino. Jego zdaniem, jest to „dodawanie przemocy do przemocy”.

„Nie można z jednej strony walczyć o zniesienie kary śmierci, o prawa więźniów czy uchodźców, a z drugiej zgadzać się na zabicie bezbronnego dziecka w łonie matki” – podkreślił purpurat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama