Nowy numer 44/2020 Archiwum

Audiobook dla lekarzy

Łódź. Tysiąc płyt CD z nagranym tekstem encykliki papieża Pawła VI „Humanae vitae” otrzymali uczestnicy V Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.

Zjazd odbywał się od 25 do 27 czerwca w Łodzi. Pomysłodawcami obdarowania lekarzy uczestniczących w Kongresie audiobookami są organizatorzy majowego Marszu Wdzięczności za Dar Życia, jednocześnie twórcy strony www.zycie.lodz.pl

– Naprotechnologia powstała dzięki temu, że encyklika „Humanae vitae” dała zielone światło dla mądrych poszukiwań naukowych rozwiązywania problemów medycznych związanych z płodnością. Przypomnienie tego dokumentu może stać się impulsem do poznawania tych osiągnięć medycyny, które od lat 70. minionego wieku zostały stworzone na całym świecie – wyjaśnia pomysłodawca akcji Michał Owczarski.

Płyty CD z nagranym tekstem encykliki otrzymali wszyscy uczestnicy zjazdu. Organizatorzy kongresu zgodzili się na dołączenie publikacji do materiałów zjazdowych. Na płycie znajduje się pełny tekst encykliki, czytany przez lektora. Płyta została wydana ze środków własnych inicjatorów akcji i osób sprzyjających idei wdzięczności za dar życia. Audiobook z encykliką ma trafić także do uczestników jesiennego kongresu pediatrów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama