Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chrześcijaństwo wykroczeniem

Wielka Brytania. Czy w Wielkiej Brytanii bycie chrześcijaninem stanie się wykroczeniem? Według sondażu wykonanego dla magazynu „Sunday Telegraph”, w kraju rośnie wrogość w stosunku do religii.

Ponad połowa brytyjskich chrześcijan czuje się dyskryminowana ze względu na swoją wiarę; chrześcijanie doświadczają też różnych form prześladowania, od braku awansu i utraty pracy, po kpiny ze strony rodziny, znajomych i sąsiadów.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi, każda próba „ewangelizowania” w miejscu pracy może zostać uznana za wykroczenie, gdyż niewierzący lub wyznawca innej religii mogliby uznać, że narusza się ich wolność prze-konań. Nie wolno też upowszechniać religii w instytucjach finansowanych z budżetu państwa.

Spośród ankietowanych 44 proc. stało się obiektem kpin ze strony znajomych czy sąsiadów, zaś 19 proc. z powodu wiary jest ignorowanych lub wykluczanych ze swojego środowiska. Fakt ten jest szczególnie uderzający w przypadku osób, które ze względu na religię zostały odrzucone przez rodzinę. Natomiast 5 proc. chrześcijan doświadcza różnych form dyskryminacji w pracy: braku awansu, reprymend i zwolnień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama