Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nie będzie wyników w sieci

Edukacja. Zainteresowani nie będą mieli dostępu do średnich wyników szkół z tegorocznych egzaminów zewnętrznych (sprawdzianu po podstawówce, testów gimnazjalnych i matur).

Taką decyzję podjął dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej prof. Krzysztof Konarzewski. Tym samym serwis internetowy wynikiegzaminow.pl, na którym pojawiały się zsumowane wyniki, uległ zawieszeniu. –

Zdecydowałem, by nie publikować w Internecie wyników egzaminów, żeby nie tworzyć na ich podstawie rankingów szkół – wyjaśnia profesor Konarzewski. Dyrektor CKE twierdzi, że rodzice uczniów nie powinni wyrabiać sobie opinii o szkole tylko na podstawie wyników egzaminów. – O tym, jak szkoła uczy, mogą się dowiedzieć, odwiedzając ją i rozmawiając z nauczycielami – dodaje.

Decyzja wydaje się dziwna, bo przecież znajomość średnich wyników nie wyklucza wyrabiania opinii także na podstawie innych przesłanek. A tego, że serwis był społecznie potrzebny, dowodzi m.in. liczba wejść na stronę. Według Mieczysława Łaisa, prezesa firmy OSI CompuTrain, która realizowała projekt od strony technicznej, wynosiła ona 30–40 tys. odwiedzin w miesiącu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama