Nowy numer 15/2020 Archiwum

Nowa przełożona misjonarek miłości

Indie. Siostra Mary Prema z Niemiec została wybrana nową przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości, założonego przez bł. Matkę Teresę z Kalkuty.

Dotychczasowa przełożona s. Nirmala, Hinduska, piastowała ten urząd od 1997 roku bezpośrednio po Matce Teresie. Choć została ponownie wybrana na to stanowisko, zrezygnowała z tej funkcji ze względu na stan zdrowia. Jak oświadczyła, pragnie poświęcić się życiu kontemplacyjnemu w łonie swego zgromadzenia.

Wyboru nowej przełożonej dokonały 163 uczestniczki kapituły generalnej misjonarek miłości, która zakończyła swoje obrady 25 marca w domu pod Kalkutą. Siostra Prema (Mechtylda Pierick) urodziła się Reken w Westfalii. Ma 56 lat. Była nauczycielką w szkole specjalnej. O Matce Teresie dowiedziała się z książki „Coś pięknego dla Boga” Malcolma Muggeridge’a.

W 1980 roku spotkała Matkę Teresę na młodzieżowym mityngu w Berlinie i w tym samym roku wstąpiła do zgromadzenia. Służyła ubogim we Włoszech i w innych krajach Europy, a od 2001 w Kalkucie. Misjonarki miłości służą ubogim w 766 domach na całym świecie (246 w Indiach). „Mamy obecnie 4950 nowicjuszek na całym świecie, choć ich liczba nieco spadła w ubiegłym roku. Przez naszą pokorną służbę i prosty styl życia możemy pociągnąć młode pokolenie” – powiedziała s. Prema.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama