Nowy numer 48/2020 Archiwum

Powrót do religii

Tuła. W trakcie wspólnego posiedzenia Rady Państwa i Rady ds. Współpracy ze Wspólnotami Religijnymi prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew opowiedział się za bliską współpracą instytucji wyznaniowych z urzędami państwowymi na obszarze wychowania i przeciwdziałania patologiom wśród młodzieży.

Miedwiediew podkreślił, że smutnym dziedzictwem czasów sowieckich jest duchowy nihilizm części rosyjskiej młodzieży, co skutkuje także dramatycznym szerzeniem się narkomanii. W tej sytuacji, zdaniem prezydenta Rosji, wspólnoty religijne oraz instytucje państwowe powinny ściśle ze sobą współpracować.

Odnosząc się do innych problemów wspólnot religijnych, wynikających m.in. z ograniczeń wizowych, zadeklarował, że administracja państwowa tylko w wyjątkowych przypadkach, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo państwa, powinna ingerować w działalność organizacji religijnych.

W spotkaniu w Tule uczestniczyli przedstawiciele różnych grup wyznaniowych i religijnych. Wśród zaproszonych gości nie było jednak przedstawicieli Kościoła katolickiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama