Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pomóż misjonarzom

Misje. 8 marca, w II niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie zwaną Niedzielą „Ad Gentes”, w polskich kościołach zbierana będzie do puszek misyjna jałmużna. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie ponad 2100 misjonarzy znad Wisły, którzy głoszą Dobrą Nowinę w 96 krajach świata.

Misyjna jałmużna pomoże finansować nowe ewangelizacyjne projekty misyjne, budowę kościołów i kaplic oraz prowadzenie ośrodków zdrowia, szkół i sierocińców. W zeszłym roku zrealizowano aż 161 podobnych projektów. Działalność misyjną możesz również wesprzeć, wysyłając SMS-a o treści „Misje” na numer 72032 (koszt 2,44 PLN z VAT).

Biskup Wiktor Skworc – przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i ks. Marek Gałuszka – dyrektor Dzieła Pomocy „Ad Gentes” podkreślają bardzo mocno niematerialny aspekt wielkopostnej akcji. Wzywają polskich katolików do modlitwy i postu w intencjach misjonarzy.

– Są oni obecni niemal wszędzie: wśród Eskimosów i Pigmejów, na pustyniach Sahary, w lasach Amazonki, w niedostępnych górskich miejscowościach południowoamerykańskich Andów i na terenach, gdzie ciągle trwają walki, jak np. Indie czy Demokratyczna Republika Konga – przypominają w specjalnym liście adresowanym do wszystkich polskich parafii.

– Trwający rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Otoczmy troską życie”, wzywa nas do służby życiu, którym Bóg obdarzył człowieka. Dar życia Bożego, który każdy z nas otrzymał w sakramencie chrztu św., łączy się również z zadaniem głoszenia Dobrej Nowiny o życiu i miłości aż po krańce ziemi – piszą w liście. – Zadanie to jest wciąż aktualne i naglące, gdyż Słowo Życia dotarło jedynie do około jednej czwartej ludności na ziemi.

„Ad Gentes” to określenie łacińskie, dosłownie oznaczające „Do pogan”, można też przetłumaczyć: „Do wszystkich”, gdyż działalność ewangelizacyjna Kościoła jest kierowana do wszystkich ludzi, bo wszystkich odkupił Jezus Chrystus – przypomina ks. Marek Gałuszka. Tegoroczną II niedzielę Wielkiego Postu przeżywać będziemy po hasłem „Misjonarz sługą życia”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama