Nowy numer 49/2020 Archiwum

Konkurs o indeks i stypendium

Warszawa. Trwa kolejna edycja Konkursu Akademickiego im. bp. Jana Chrapka. Do wygrania jest indeks oraz stypendium przez cały okres studiów na jednym z kierunków dziennikarskich na uniwersytetach Jagiellońskim i Warszawskim.

Uniwersytet Warszawski przeznacza 8 indeksów na dziennikarstwie i komunikacji społecznej, polityce społecznej i naukach politycznych. Uniwersytet Jagielloński oferuje 4 indeksy na dziennikarstwie i komunikacji społecznej. Stypendium edukacyjne na pokrycie kosztów związanych z nauką, utrzymaniem i zakwaterowaniem studenta przyznaje laureatom Fundacja Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Czesne za studia płatne pokrywają wspólnie fundacja i uniwersytety.

W konkursie mogą wziąć udział tegoroczni maturzyści, mieszkający na wsi lub w małym mieście. Szczegółowe warunki, regulamin oraz informacje o proponowanych laureatom kierunkach studiów można znaleźć na stronie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” www.dzielo.pl. Udział w konkursie polega na przygotowaniu pracy na temat: „Wyjaśnij, w wybranym przez siebie gatunku (do wyboru: artykuł, esej, recenzja, dyskusja, reportaż) jak można interpretować poniższy fragment z listu pasterskiego biskupa Jana Chrapka: »Wielkość człowieka mierzona jest bezinteresowną umiejętnością służenia ludziom i dobru wspólnemu«”.

Pracę oraz wszystkie wymagane dokumenty należy przesłać do 19 kwietnia 2009 roku na adres: Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Skwer kard. Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama