Nowy numer 42/2020 Archiwum

Kolędowanie mistrzów

Warszawa–Radość. Ponad 600 osób: znani mistrzowie sportu i przyszli mistrzowie – dzieci i młodzież z całej Polski, skupione w parafialnych kołach sportowych, spotkali się na XX Ogólnopolskim Opłatku Sportowców. Były kolędy i życzenia samych złotych medali w 2009 r.

– Módlcie się, jakby wszystko zależało od Boga, a trenujcie jakby wszystko zależało od was – mówił swoim młodszym kolegom Leszek Blanik, mistrz olimpijski w gimnastyce z Pekinu. Zwracając się do kibiców i duchowieństwa, podziękował za modlitewne wsparcie, bez którego trudno byłoby walczyć i zwyciężać. Kard. Józef Glemp, prymas Polski, przypomniał natomiast, że do pełnego rozwoju człowieka potrzebna jest harmonia: – Trening ciała jest ważny, ale nie zapominajmy również o treningu ducha i intelektu.

Tylko wtedy można przybliżyć się do doskonałości. Opłatek zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to organizacja zrzeszająca większość parafialnych klubów sportowych. Jej celem jest dbałość o prawidłowy rozwój psychofizyczny i zdrowie dzieci, młodzieży oraz dorosłych poprzez kulturę fizyczną oparty na zasadach etyki Kościoła katolickiego.

Stowarzyszenie organizuje wiele imprez dla dzieci i młodzieży, takich jak turnieje piłki nożnej czy tenisa stołowego. Duży nacisk kładzie na promocję sportu wśród osób niepełnosprawnych, integrację sportowców niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Poprzez sport chce też zapobiegać patologiom społecznym wśród młodzieży. Od lat stowarzyszeniem kieruje ks. Mirosław Mikulski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama