Nowy numer 09/2024 Archiwum

Nowe uzdrowienia w Lourdes

Lourdes. Pięć nowych przypadków uzdrowień, do jakich doszło w czasie pielgrzymek do sanktuarium maryjnego, orzekł tamtejszy Międzynarodowy Komitet Medyczny.

Jego współprzewodniczący prof. François-Bernard Michel poinformował, że dotyczą one obywateli Francji w wieku 40–69 lat, którzy powrócili do zdrowia w ciągu ostatnich czterech lat. Dodał, że wszystkim uzdrowieniom towarzyszyła widoczna przemiana duchowa chorych.

Jedno z uzdrowień dotyczy czterdziestoletniej kobiety, która od 1993 r. chorowała na stwardnienie rozsiane. Straciła władzę w nogach i poruszała się na wózku inwalidzkim. 20 maja 2004 r. w czasie kąpieli w basenie z wodą ze źródła, które wytrysnęło w czasie objawień Matki Bożej, po modlitwie odzyskała władzę w nogach. Od tej pory kolejne badania nie wykazują u niej żadnych objawów choroby.

Od pierwszego uzdrowienia 1 marca 1858 r. Kościół katolicki uznał oficjalnie 67 cudów spośród prawie 7 tys. uzdrowień, które nie dają się wyjaśnić naukowo. Siedem pierwszych cudów przyczyniło się do uznania objawień za prawdziwe. Jednak, jak zauważa prof. Michel, trzeba czuwać, „by drzewo cudów nie ukryło lasu uzdrowień”.

Wspomniane pięć uzdrowień nie zostało uznanych za cuda, gdyż nie spełniają wszystkich kryteriów takiego orzeczenia, przyjętych w 2006 r. W 2008 r. kolejne 60 osób zgłosiło w sanktuarium swoje uzdrowienie

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy