GN 3/2021 Archiwum

Biskupi na Jasnej Górze

Częstochowa. Niedawno zakończony Synod Biskupów w Rzymie, polityka na rzecz rodziny, kwestiebioetyczne, program duszpasterski, kalendarium prac Episkopatu na kolejny rok – to najważniejsze tema-ty 346. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się 27 listopada.

Wcześniej biskupi odprawili rekolekcje. – Słowo Boże powinno być inspiracją całego duszpasterstwa – zadeklarował abp Stanisław Gądecki, który relacjonował biskupom przebieg Synodu. Abp Henryk Hoser, przewodniczący Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych przy KEP, powiedział, że biskupi oczekują prawnych regulacji spraw związanych z nowymi biotechnologiami, w tym kwestii zapłodnienia pozaustrojowego in vitro.

Stanowisko Episkopatu wobec przygotowywanych regulacji zostanie ogłoszone po publikacji nowego watykańskiego dokumentu na ten temat w grudniu br. Biskupi zapoznali się wynikami rozmów Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu.


Wyrazili nadzieję, że sprawa wliczania oceny z religii do średniej zostanie utrzymana w dotychczasowej formie, a religię będzie można wybierać jako dodatkowy przedmiot na maturze. Podczas obrad biskupi postanowili, że w drugą niedzielę listopada Kościół w Polsce obchodzić będzie specjalny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama