Nowy numer 47/2020 Archiwum

Międzynarodowa Lednica

Lednica. Ojciec Jan Góra zaprosi na 6 czerwca przyszłego roku na Lednicę delegacje młodzieży ze wszystkich krajów Europy.

W miejscu chrztu Polski złożą ślubowanie wierności Chrystusowi, tak jak od kilkunastu lat czynią młodzi Polacy. – Chcemy, by Lednica była proklamacją wyboru Chrystusa i chrześcijaństwa przez młodych Europejczyków. By była komunikatem dla polityków, aby nie budować Europy w opozycji do wartości chrześcijańskich – mówi o. Góra.

Podczas spotkania pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia delegacje młodzieży ze sztandarami narodowymi miałyby wypowiedzieć w ojczystych językach słowa roty „wyboru Chrystusa”. Zgromadzeni na Polach Lednickich wyśpiewaliby po łacinie aklamację.

Ślubowanie, jako legat papieski, przyjmie kard. S. Ryłko. – Nie boi się Ojciec, że np. delegacja Czechów złoży deklarację jedynie w swoim imieniu, a nie w imieniu narodu czeskiego? – zapytaliśmy dominikanina. – Nie. Bo musiałbym się zacząć bać o to, że polscy ambasadorzy reprezentują za granicami jedynie samych siebie, a nie mój kraj. Lednickie ślubowanie wierności będzie spełnieniem duchowego testamentu Jana Pawła II, który marzył o Europie zjednoczonej w imię wolności, demokracji i wartości ewangelicznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama