Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nagroda Templetona dla PAFERE

Templeton Freedom Award to wyróżnienie przyznawane niezależnym i pozarządowym organizacjom, które promują wolnorynkowe rozwiązania gospodarcze, łącząc je z etyką chrześcijańską.

– Konkurencja była ogromna, rywalizowało z nami bowiem 170 instytutów z 58 krajów. Jesteśmy pierwszym instytutem z Polski, który został wyróżniony tą nagrodą – podkreśla Konrad Rajca z fundacji. PAFERE uhonorowana została jako „młody instytut”, w kategorii „Etyka i wartości”. Wyróżnieniu towarzyszy nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. dolarów.

W uzasadnieniu werdyktu czytamy między innymi: „Zachęcanie polskich studentów do poznawania i analizowania mechanizmów wolnego rynku poprzez ustanowienie nagrody za pracę magisterską o tej tematyce, jest doskonałym sposobem na wspieranie wartości liberalnych w rodzącej się polskiej demokracji, gdzie wciąż silne są ciągoty neokomunistyczne czy socjalistyczne oraz panuje powszechna praktyka korupcyjna”. Zdaniem kapituły nagrody, bardzo cenne jest to, że konkurs Magister PAFERE, nad którym patronat objął m.in. „Gość Niedzielny”, odnosi się także do kwestii powiązań pomiędzy etyką a wolną gospodarką.

Gala wręczenia nagród tradycyjnie odbędzie się podczas dorocznego Atlas Freedom Dinner w Waszyngtonie, 13 listopada. Wezmą w niej udział ze strony PAFERE założyciel Jan Michał Małek i wiceprezes Paweł Toboła-Pertkiewicz, na co dzień stały współpracownik „Gościa Niedzielnego”. Fundacja PAFERE jest niezależną, pozarządową organizacją zajmującą się wolnorynkową edukacją ekonomiczną oraz promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu. Została założona w 2007 r. przez prywatnego przedsiębiorcę Jana Michała Małka, na stałe mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Internetowy adres Fundacji to: www.pafere.org

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama