Nowy numer 47/2020 Archiwum

Nowa wersja portalu TVP

Media. W październiku ruszyła wersja beta nowego multimedialnego portalu TVP, który zastąpi dotychczasowe strony internetowe telewizji publicznej.

– Działalność w Internecie to jeden ze strategicznych kierunków rozwoju TVP – powiedział Marcin Bochenek, członek Zarządu TVP. – Udostępnianie przez Telewizję Polską treści na platformach innych niż tradycyjna telewizja ma uzupełniać ofertę programową telewizji publicznej i zwiększać do niej dostęp. Według Bochenka, ta działalność ma również przynieść telewizji publicznej dodatkowe dochody.

W portalu beta.tvp.pl znajdzie się 8 tys. audycji dostępnych na żywo i aktualny program TVP, informacje o gwiazdach, konkursy i materiały wideo. Portal składa się z serwisów tematycznych, co ułatwia internautom dotarcie do interesujących ich programów. TVP udostępnia także w Internecie największą kolekcję filmów dokumentalnych. W najbliższym czasie zostanie ona wzbogacona o filmy fabularne.

– Na tvp.pl widzowie mogą zobaczyć wiele programów, których z różnych przyczyn nie mogli obejrzeć w telewizji. Podobną możliwość oferują w Internecie niektóre zagraniczne stacje telewizyjne, m.in. BBC – mówi Patrycja Klarecka, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP. – Obecnie jest to kilkanaście programów dziennie, ale pracujemy nad tym, żeby było ich jak najwięcej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama