Nowy numer 49/2020 Archiwum

Papież w Pompejach

Pompeje. „Różaniec to duchowa broń w walce ze złem, z wszelką przemocą, o pokój w sercach, w rodzinach, w społeczeństwie i świecie” – mówił Benedykt XVI w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach pod Neapolem.

Papież był tam w niedzielę 19 października z kilkugodzinną pielgrzymką. Zawierzył Matce Bożej obrady trwającego w Rzymie Synodu Biskupów. W związku ze Światowym Dniem Misyjnym modlił się za misjonarzy głoszących Ewangelię w świecie. Ojciec Święty przypomniał sylwetkę bł. Bartolo Longo, założyciela sanktuarium, który zanim się nawrócił, był walczącym antyklerykałem, a nawet oddawał się praktykom spirytystycznym.

Po Mszy św. Papież odmówił modlitwę błagalną do Matki Bożej Różańcowej oraz modlitwę „Anioł Pański”. Po południu poprowadził Różaniec, po którym wygłosił krótkie improwizowane przemówienie. Benedykt XVI ofiarował Maryi z Pompejów złotą różę. Żegnając się z pielgrzymami, zapewnił, że jego serce „pozostaje na tej ziemi i wśród jej mieszkańców”. Pielgrzymka była 12. włoską podróżą Papieża.

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach zostało poświęcone w 1891 r. Do bazyliki, w której znajduje się cudowny obraz Matki Bożej, każdego roku przybywa 6 milionów pielgrzymów, głównie z południowej części Włoch.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama