Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na wódeczkę do pociągu

Komisja „Przyjazne Państwo”. Zniesienia zakazu picia alkoholu w pociągach chce Janusz Palikot z PO, przewodniczący sejmowej komisji „Przyjazne Państwo”.

Komisja zajmie się tą sprawą już w listopadzie. Palikot chce, żeby napoje, w których zawartość alkoholu przekracza 18 proc., były dostępne tylko w wagonach restauracyjnych. Pasażerowie mogliby więc raczyć się w „Warsie” wódką, whisky czy koniakiem. Bez ograniczeń mogliby jednak pić w przedziałach wino czy piwo. Komisja „Przyjazne Państwo” ma też przygotować propozycję zniesienia zakazu picia alkoholu w sanatoriach.

Według zwolenników zmian, zakazy te są absurdalne, a ludzie i tak się do nich nie stosują. Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podkreśla jednak, że do sanatoriów ludzie przyjeżdżają się leczyć, a to wyklucza alkohol. – Osoby pod wpływem alkoholu mogą zachowywać się agresywnie.

Tu chodzi też o komfort podróży pozostałych pasażerów – mówi Katarzyna Łukowska, wicedyrektor PARPA. – Czyżby komisja zamierzała wprowadzić osobne przedziały dla pijących alkohol, wzorem przedziałów dla palących? – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama