Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kawiarnia w Kulturze

Telewizja. W tej kawiarni prócz kawy serwują wiedzę. Od sierpnia Kawiarnia Naukowa znajdzie swoje miejsce w ramówce Telewizji Kultura. Program będzie powtarzany w lokalnej TV Katowice.

Twórcą Śląskiej Kawiarni Naukowej, która mieści się w katowickim Rondzie Sztuki, jest nasz redakcyjny kolega Tomasz Rożek (na zdjęciu), fizyk i dziennikarz, autor wielu publikacji popularnonaukowych. – O stworzeniu miejsca, w którym prócz picia kawy prowadzi się rozmowy o nauce, marzyłem, od lat. O sprawach związanych z szeroko pojętą nauką można mówić jasno i prosto, tak by ta wiedza dotarła do maksymalnej liczby osób – mówi Tomasz Rożek.

Marzenie ziściło się w październiku ubiegłego roku. Do kawiarni w Rondzie Sztuki, dzięki materialnemu wsparciu Urzędu Miasta Katowice, Rożek w każdy pierwszy czwartek miesiąca zaprasza gości ze świata nauki i kultury. – Bardzo różnorodne tematy, o jakich rozmawiamy z gośćmi, staramy się prezentować w sposób niekonwencjonalny. W spotkaniach bierze udział także publiczność. Fakt, że każde spotkanie będzie można zobaczyć w telewizji, wymusił na nas większą dyscyplinę i dynamikę. Spotkanie w kawiarni trwa zwykle około półtorej godziny, natomiast program w telewizji 25 minut – mówi gospodarz Kawiarni Naukowej.

Spotkania mogą oglądać także ci, którzy w nich nie uczestniczyli. Transmitowane są bowiem na żywo w Internecie. Można też obejrzeć spotkania archiwalne. Wystarczy wejść na strony www.kawiarnianaukowa.pl. Transmisje są dostępne także dla osób niedosłyszących, dzięki bezpośredniemu tłumaczeniu migowemu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama