Nowy numer 44/2020 Archiwum

Amerykanie bojkotują

USA. Stowarzyszenie Rodzin Amerykańskich (AFA) wzywa do bojkotu restauracji Mc Donald's. Powodem jest zaangażowanie tej firmy w promocję środowisk homoseksualnych.

W 2007 roku np. Mc Donald’s był oficjalnym sponsorem parady gejowskiej w San Francisco. Teraz zamieszcza reklamy swoich posiłków dla dzieci „Happy Meals” na gejowskich stronach internetowych. A szczytem wszystkiego – według działaczy AFA – było przystąpienie firmy do Izby Handlowej Gejów i Lesbijek, gdzie w zarządzie zasiadł nawet jeden z managerów Mc Donald’s.

AFA zaapelowało do tej firmy o wycofanie się z zarządu IHGiL. Mc Donald’s odmówił, a w liście do AFA napisał m.in.: „Jesteśmy dumni z naszego dziedzictwa współpracy z osobami i organizacjami, których łączy wiara w to, że każda osoba ma prawo do życia i pracy w społeczeństwie wolnym od dyskryminacji”. AFA odpowiada, że nie zachęca do dyskryminacji. Uważa tylko, że Mc Donald’s włączył się w „promocję homoseksualnych postulatów”.

AFA jest największą organizacją rodzinną w USA (ok. 3 mln członków). Jej akcja bojkotu Forda w 2006 roku (z podobnych przyczyn) odniosła skutek, bo obroty firmy zmniejszyły się na skutek akcji o blisko 10 proc. Na stronie internetowej AFA są wpisy osób, które popierają bojkot Mc Donald’s: „Drogi Mc Donaldzie, widziałem, jak homoseksualizm zrujnował życie wielu moich przyjaciół. I chociaż uwielbiam twoją kawę i lody i będzie mi tego brakować, nie kupię niczego więcej u ciebie, dopóki będziesz wspierał styl życia, który zabija”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama