GN 43/2020 Archiwum

Król ziemi zdobył trawę

LONDYN. Hiszpan Rafael Nadal przerwał serię zwycięstw Szwajcara Rogera Federera w Wimbledonie – najbardziej prestiżowym turnieju tenisowym na świecie.

Federer zwyciężał na kortach w Londynie pięć razy pod rząd. Szóstego triumfu jednak nie było. Po nie-zwykle emocjonującym meczu finałowym, Szwajcar przegrał ze swym największym rywalem 4:6, 4:6, 7:6, 7:6, 7:9.

Federer jest uważany za najlepszego tenisistę na świecie, a Nadal za numer 2. Co roku spotykają się w finałach najważniejszych turniejów. Na kortach ziemnych Nadal nie ma sobie równych, jest nazywany królem tego rodzaju nawierzchni.

W Wimbledonie korty są jednak trawiaste. Na takiej nawierzchni gra jest znacznie szybsza, większe znaczenie ma serwis i umiejętność ataku pod siatką. Z roku na rok Nadal stawiał Federerowi coraz większy opór, aż w końcu i tam okazał się lepszy.

22-letni Rafael Nadal pochodzi z Manacor na Majorce. Jest bratankiem byłego reprezentanta Hiszpanii w piłce nożnej Miguela Angela Nadala. W swojej krótkiej karierze zdążył już cztery razy wygrać drugi naj-bardziej prestiżowy turniej tenisowy: Roland Garros w Paryżu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama