Nowy numer 44/2020 Archiwum

Polskie Radio do kasacji?

MEDIA. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji szacuje, że w tym roku wpływy z abonamentu RTV spadną o 17 procent. Wyniosą 740 mln złotych zamiast planowanych 891 mln.

Prognoza na przyszły rok zakłada spadek o kolejne 11,4 proc., do 656 mln złotych. I to bez uwzględnienia czekającej na podpis prezydenta ustawy rozszerzającej grono osób zwolnionych z obowiązku płacenia abonamentu.

„Tak drastyczny, kilkunastoprocentowy spadek wpływów z abonamentu bezpośrednio zagraża dalszej egzystencji Polskiego Radia, szczególnie ośrodków regionalnych” – czytamy we wspólnym oświadczeniu wydanym przez KRRiT, Polskie Radio i Telewizję Polską.

Nadawcy publiczni grożą, że zwrócą się m.in. do odpowiednich instytucji Unii Europejskiej w celu ustalenia odpowiedzialności prawnej za „nieuchronną likwidację radiofonii publicznej w Polsce”.

Zwracają też uwagę, że zmian w dotychczasowym systemie płatności abonamentowych dokonuje się w środku roku kalendarzowego. Jednocześnie nie przewidziano żadnej rekompensaty utraconych wpływów ze środków publicznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama