Nowy numer 32/2022 Archiwum

Mistrzowie szachów w sutannach

W dniach 4-8 lipca 2022 r. w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu odbędą się XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych. Uczestnikami są głównie księża diecezjalni i zakonni Kościoła katolickiego.

Ponieważ jednak turniej ma formułę open, to mogą w nim brać udział także duchowni z innych krajów, a nawet duchowni z innych Kościołów chrześcijańskich, klerycy, który przygotowują się do święceń kapłańskich, a także bracia i siostry zakonne.

Celem zawodów jest integracja duchowieństwa o wspólnych pasjach, uczczenie św. Teresy z Avila - patronki szachów i wyłonienie Mistrza Polski wśród duchowieństwa.

Na turniej zgłosiło się 31 zawodników. To drugi pod względem wielkości turniej w historii tych rozgrywek. Mistrzostwa Polski Duchowieństwa będą rozgrywane w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund. Obowiązują w nim przepisy gry FIDE. Turniej zgłoszony jest do oceny rankingowej FIDE. Sędzią głównym zawodów będzie Józef Flaziński. Wyniki można śledzić na stronie Chessarbiter.

Przeczytaj też:

Więcej na temat samych zawodów, w tym jej historii, można znaleźć na stronie Szachowych Mistrzostw Polski Duchowieństwa. Listę patronów i sponsorów można zobaczyć na stronie smpd.pl/xxi-smpd-tyniec-2022/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama