Nowy numer 48/2020 Archiwum

Odnowa na Jasnej Górze

Jasna Góra. Ponad 100 tys. osób uczestniczyło 17 maja w VI Ogólnopolskim Kongresie Odnowy w Duchu Świętym. Ta jedna z najliczniejszych jasnogórskich pielgrzymek nie wzbudziła jednak zainteresowania świeckich mediów.

Kongresy Odnowy w Duchu Świętym odbywają się na Jasnej Górze co pięć lat. Pierwszy zorganizowano w 1983 roku. – Wtedy do Częstochowy przyjechało 6 tys. osób. Modliliśmy się bardzo gorliwie i całą noc z 15 na 16 października – wspominał bp Bronisław Dembowski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Odnowy w Duchu Świętym. – W bazylice był tłok. Dzisiejsi uczestnicy by się nie zmieścili, więc moje serce się raduje, że Odnowa w Duchu Świętym, a więc to ożywienie wiary i zawiązywanie osobistej relacji z Jezusem jako Panem i Zbawicielem, trwa. Co roku liderzy, członkowie i sympatycy ruchu charyzmatycznego gromadzą się w jasnogórskim sanktuarium na czuwaniach Odnowy w Duchu Świętym.

W programie tegorocznego kongresu znalazły się m. in. modlitwy dziękczynienia i uwielbienia oraz katechezy i świadectwa oraz dwudniowy zjazd liderów i animatorów ruchu. Specjalnym gościem kongresu i kaznodzieją podczas kongresowej Mszy świętej był w tym roku ks. Rufus Pereira, egzorcysta z Bombaju i wiceprzewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Znany jest on w różnych środowiskach kościelnych na całym świecie jako prowadzący rekolekcje i sesje wprowadzające do posługi uwalniania.

To on w 1995 r. zapoczątkował Międzynarodowe Stowarzyszenie dla Posługi Uwalniania. – Ks. Pereira jest obdarzony wyjątkowym darem modlitwy wstawienniczej – mówi ks. Wojciech Nowacki, przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym. – Jest on wielkim propagatorem zaangażowania i przygotowania księży i świeckich do posługi uwalniania – dodaje.

W homilii ks. Rufus Pereira opowiadał historie, które przeżył, o tym, jak w czasie modlitwy wstawienniczej Jezus uzdrawiał ludzi, zwłaszcza dzieci. Podczas homilii poprowadził modlitwy o uzdrowienie dzieci i rodzin, a na zakończenie modlił się szczególnie za młodzież. Odnowa w Duchu Świętym to jeden z największych ruchów katolickich w Polsce, liczący kilkadziesiąt tysięcy stałych członków i około dwustu tysięcy sympatyków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama