Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ojciec Pio wystawiony

San Giovanni Rotondo. Kilka tysięcy osób modli się codziennie przy wystawionym w szklanej trumnie ciele Ojca Pio. By spojrzeć w jego twarz, stoją w długich kolejkach.

Ciało świętego stygmatyka wystawione będzie w San Giovanni Rotondo przez co najmniej rok. Chęć oddania hołdu temu najpopularniejszemu włoskiemu świętemu wyraziło już milion ludzi z całego świata. Watykan nie wykluczył, że w przyszłym roku przybędzie tam Benedykt XVI.

Ciało Ojca Pio wystawione jest w krypcie kościoła Matki Bożej Łaskawej, w tym samym miejscu, gdzie przed 40 laty został pochowany. Umieszczono je w kryształowej, kuloodpornej trumnie, ustawionej na piedestale. Całość zwieńczona jest baldachimem. Twarz świętego stygmatyka pokrywa silikonowa maska. Ubrany jest w specjalnie uszyty nowy habit i stułę. Rękawiczki bez palców i skarpetki pochodzą z przechowywanych w sanktuarium zapasów bielizny niewykorzystanej przez świętego zakonnika.

Do krypty wpuszczane są 150-osobowe grupy. Dla osób, które nie zarezerwowały wcześniej terminu na-wiedzenia, przygotowano osobną trasę. Godziny otwarcia krypty będą dostosowywane do liczby przybywających pielgrzymów. Opiekujący się sanktuarium kapucyni podkreślają, że zależy im na tym, by żadna z osób pragnących zobaczyć Ojca Pio nie odeszła z kwitkiem. – Relikwie Ojca Pio przywołują na pamięć całe dobro, jakiego dokonał pośród nas – powiedział kard. José Saraiva Martins podczas Eucharystii, która 24 kwietnia zainicjowała wystawienie doczesnych szczątków świętego.

Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych podkreślił, że do grobu tego „świętego ludu”, co roku ściągają miliony wiernych spragnionych prawdy, pocieszenia i nawrócenia. „Teraz rozpoczyna się czas szczególnie intensywnego pielgrzymowania. Więcej informacji można uzyskać, pisząc po polsku na adres: przyjmowanie@pielgrzymipadrepio.it

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama