Nowy numer 43/2020 Archiwum

Koleżanka kamizelka

Zakopane. – Najmniejszych górali będzie można rozpoznać nie tylko po strojach regionalnych, ale i mundurkach – uśmiecha się Zbigniew Ramski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Cichem k. Zakopanego.

Koszt granatowej kamizelki z logo szkoły to 43 zł. Wykonana jest z mieszanki materiałowej – bawełny, stretchu i lycry. Uczniowie zdejmują mundurki tylko przed zajęciami z wychowania fizycznego. – Żeby się nie pomieszały stroje, każdy z uczniów podpisał sobie mundurek – komentuje nauczyciel WF-u Wojciech Kosakowski. Uczniowie z cichowiańskiej podstawówki są bardzo zadowoleni ze swoich strojów.

– Są wygodne, dobrze komponują się z resztą ubrania, to po prostu taka nasza szkolna „koleżanka” kamizelka – mówi z uśmiechem Wojtek Szwajnos z szóstej klasy. Jego opinię podzielają inni uczniowie. Niektórzy tylko chcieliby kamizelkę w nieco jaśniejszym kolorze.

– Kolor ciemniejszy daje lepszą estetykę stroju i nie będzie na nim widać, kiedy dziecko np. popisze się długopisem – ocenia Zofia Szwajnos, przewodnicząca rady rodziców i zarazem projektantka logo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama