Nowy numer 15/2020 Archiwum

Biblijny maraton

Poznań. Od przeczytania pierwszych wersetów Księgi Rodzaju marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak rozpoczął Maraton Biblijny, czyli publiczne czytanie całego Pisma Świętego. W stolicy Wielkopolski zorganizowane je po raz czwarty.

Maraton rozpoczął się w niedzielę 17 lutego. Potrwa trzy tygodnie. W tym czasie ponad 1500 osób, które zgłosiły się do maratonu przeczytają wszystkie księgi Starego i Nowego Testamentu. Każdy z uczestników przeczyta pięciominutowy fragment tekstu z ważącego 12 kilogramów egzemplarza „Biblii Poznańskiej”, wydanego przez Księgarnię Świętego Wojciecha w Poznaniu.

Pismo Święte będzie czytane w dwudziestu świątyniach Poznania i okolic. – Nasze przedsięwzięcie nie jest biciem kolejnego rekordu do Księgi Guinnessa, ale zachętą do sięgnięcia po Pismo Święte, którego znajomość wśród katolików jest wciąż słaba – tłumaczy ks. Robert Korbik, duszpasterz młodzieży archidiecezji poznańskiej, która jest organizatorem maratonu.

– Zależy nam, by z Pismem Świętym zetknęło się jak najwięcej osób. Dlatego staramy się, żeby maraton odbywał się w wielu miejscach – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama