Nowy numer 22/2023 Archiwum

Kongres pro-life

Kraków. II Światowy Modlitewny Kongres dla Życia odbył się w Krakowie Łagiewnikach. Do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przyjechali działacze ruchów pro-life z całego świata.

Wykłady wygłosili m.in. abp Henryk Hoser, lekarz i misjonarz, przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych, James Asamoah-Asano z Ghany, Jean-Marie Le Mene z Francji, prof. Bruce Abramson ze Szwajcarii. Hasłem kongresu był fragment encykliki Jana Pawła II „Evangelium vitae”: „Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”.

Od 11 do 13 października goście wspólnie modlili się i dzielili doświadczeniem walki o ochronę życia w swoich krajach. W niedzielę 14 października uczestnicy kongresu udali się na pielgrzymkę śladami Jana Pawła II. Gościem spotkania miała być także Laura Panutti, córka św. Gianny Beretty Molla. Niestety, z powodów osobistych nie mogła przybyć do Polski, ale przesłała tekst swojego referatu.

Z wielkim zainteresowaniem przyjęto wykład profesora Bruce’a Abramsona, działacza praw człowieka, specjalizującego się w Konwencji Praw Dziecka. Profesor mówił o zapisie konwencji, która mówi, że istota ludzka ma prawo do ochrony już w okresie prenatalnym. Zdaniem Abramsona, państwa zezwalające w swoim prawodawstwie na dokonywanie aborcji łamią zapisy konwencji.

Kongres w Krakowie był drugim, po zeszłorocznym spotkaniu w Fatimie, tak dużym spotkaniem światowych liderów pro-life. Organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast