Nowy numer 47/2020 Archiwum

Ingres w Koszalinie

Koszalin. Ingres bp. Edwarda Dajczaka do katedry w Koszalinie odbył się 11 sierpnia. Pastorał nowemu ordynariuszowi koszalińsko-kołobrzeskiemu wręczył jego poprzednik, abp Kazimierz Nycz. Nuncjusz apostolski życzył mu, by „niósł pociechę strapionym i ukojenie w bólu cierpiącym”.

W drzwiach koszalińskiej katedry nowego biskupa powitał proboszcz parafii katedralnej, ksiądz prałat Tadeusz Piasecki. Następnie bp Dajczak złożył kwiaty przy grobie biskupa Czesława Domina. Odczytano bullę papieską, którą Benedykt XVI ustanowił bp. Dajczaka biskupem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, biskup pomocniczy Tadeusz Werno przypomniał historię diecezji, a nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk, w imieniu Stolicy Apostolskiej, podziękował poprzednikowi, abp. Kazimierzowi Nyczowi, za posługę w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Znak czci i posłuszeństwa nowemu biskupowi złożyli biskupi pomocniczy, rektor Wyższego Seminarium Duchownego, kanclerz kurii, oficjał Sądu Biskupiego, przedstawiciele duchowieństwa diecezjalnego i zakonnego, osoby konsekrowane, świeccy.

– Nie zostałem wybrany dlatego, że jestem lepszy, ale dlatego, że zostałem wybrany, muszę kochać więcej. Chcę wam to dziś powiedzieć, żebyście mogli o to upomnieć się ode mnie. Macie prawo do mojej większej miłości do Boga i do Was – to jest moje powołanie – powiedział w homilii bp Dajczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama