Nowy numer 48/2020 Archiwum

Oświadczenie prowincjała redemptorystów

Warszawa. „Z dotychczas przeprowadzonych przez specjalnie powołany zespół analiz wynika, że czas i miejsce opublikowania domniemanych wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka daje naszym zdaniem poważne podstawy do postawienia tezy, że wszystko ma znamiona poważnej prowokacji i manipulacji medialnej” ...

– napisał o. Zdzisław Klafka CSsR w oświadczeniu opublikowanym w „Naszym Dzienniku”. Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów odniósł się do taśm z rzekomymi nagraniami wykładów dyrektora Radia Maryja, opublikowanymi przez tygodnik „Wprost”.

Ojciec Klafka ubolewa nad „poziomem etyki dziennikarskiej w wolnej Polsce, gdzie w sposób niezgodny z kryteriami prawdy używa się wszelkich możliwych metod i technik w celu zdyskredytowania niektórych osób”. Zdaniem ojca prowincjała, manipulacja dotyczy również przypisywania generałowi zamiaru ukarania o. Rydzyka i rozwiązania problemów związanych z działalnością dyrektora Radia Maryja.

„W imieniu rodziny zakonnej Redemptorystów zapewniam wszystkich ludzi dobrej woli, że pomimo naszych ludzkich słabości dokładać będziemy wszelkich starań, aby nasza ewangelizacyjna działalność jak najlepiej służyła budowaniu więzi społecznych i wychodziła naprzeciw duchowym potrzebom rodaków” – zapewnia w oświadczeniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama