Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jesteśmy pokoleniem JPII

Sondaż. Centrum Myśli Jana Pawła II zaprezentowało raport, oparty na badaniach socjologicznych, z którego wynika, że dla zdecydowanej większości Polaków Jan Paweł II jest autorytetem moralnym.

I to zarówno dla wierzących i regularnie praktykujących katolików, jak i dla tych, którzy nie czują się związani z Kościołem. Ponad połowa z nas rocznicę śmierci Papieża Polaka, czyli 2 kwietnia, uznaje za najważniejszą datę w historii. Aż 94 proc. mówi o nim „mój Papież”.

Ponad 90 proc. badanych przynajmniej raz słuchało homilii Jana Pawła II w mediach, połowa czytała je w prasie. Prawie co trzeci Polak twierdzi, że poznał co najmniej jedną książkę Jana Pawła II, a 75 proc. ankietowanych deklaruje, że zna jego nauczanie. 80 proc. naszych rodaków zalicza się do ludzi, którzy kierują się w życiu wskazaniami Jana Pawła II.

O beatyfikację zmarłego dwa lata temu Papieża przynajmniej raz modliło się prawie 75 proc. ankietowanych, a więc ponad 20 mln dorosłych Polaków. Przynależność do pokolenia JPII czuje aż 71 procent rodaków, niezależnie od wieku, pozycji społecznej, sympatii politycznych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama