GN 2/2019 Archiwum

Ekumeniczna modlitwa kobiet

Poznań. 1 marca obchodzono Światowy Dzień Modlitw Kobiet. Z tej okazji w ewangelicko-metodystycznym kościele Świętego Krzyża w Poznaniu odbyło się ekumeniczne nabożeństwo z udziałem kilkudziesięciu protestantek i katoliczek.

Modlitwę poprowadziła żona proboszcza poznańskich metodystów Renata Ostryk. Wygłosiła też kazanie, w którym mówiła o potrzebie jedności w rodzinach, społeczeństwie, między narodami, a także wśród podzielonych chrześcijan.

Teksty rozważań wykorzystywanych w czasie tegorocznego nabożeństwa przygotowały kobiety z Paragwaju. W modlitwach błagalnych, odczytywanych podczas nabożeństwa, skarżyły się na panującą w ich kraju dyskryminację kobiet i Indian oraz ubóstwo znacznej części społeczeństwa.

Światowy Dzień Modlitw Kobiet obchodzony jest od prawie 120 lat. Jest świętowany w ponad 170 krajach świata. Każdego roku kobiety z innego kraju przygotowują teksty liturgiczne. Polskie kobiety spotykają się w tym dniu na ekumenicznych modlitwach od 1962 roku. Dwa lata temu po raz pierwszy Polki ułożyły teksty modlitw.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy